Fiskeundersøger

Publiceret den 28.11.2009 - 23:01

Nedenstående personer kan kontaktes, hvis en lystfiskerforening ønsker at undersøge fiskebestanden i et vandløb, som de har været med til at restaurere. Hvis du vil vide mere om ordningen, kan du kontakte Kaare Manniche Ebert, Danmarks Sportsfiskerforbund, på 76 22 70 73 eller kme@sportsfiskerforbundet.dk.

Jylland

Lars Hammer-Bek 
Havbakken 140 
6710 Esbjerg V 

Cliff Vendelbo Kristensen 
Københovedvej 44 
6630 Rødding 
cvkprivat@gmail.com

Jan Karnøe 
Fasanvej 9 
8700 Horsens 
75 65 50 49/ 20 26 00 45  
jka@nordfynskommune.dk

Jan Dahl Christiansen 
Ærøvejvej 65 
9900 Frederikshavn 
98 41 04 40/ 29 78 63 65 
jan@deltadata.dk

Michael E. Nielsen 
Frilandsvej 88 C 
9800 Hjørring 
28 88 69 01 
mic.ejs@nielsen.tdcadsl.dk

Per Nonbo 
Skolegade 84 
Lunde 
6830 Nørre Nebel 
24 65 96 85 
pernonbo@mail.tele.dk

Per Nielsen 
Solbakken 2 
9500 Hobro 
98 51 13 13 / 23 68 74 95 
perndk@googlemail.com

Henrik Christensen 
Farverløkke 31
6310 Broager 22 57 06 68 
fisker.henrik@gmail.com

Lars Brinch Thygesen 
Vibækvej 12 
6740 Bramming 
75 19 19 45 / 29 65 73 89 
lbt@sportsfiskerforbundet.dk

Leif Poulsen 
Rosenhøj 16 
8670 Låsby 
86 95 11 38 / 28 68 17 35 
leif.poulsen@tele2adsl.dk

Allan Schröder 
Brombærhegnet 28 
6400 Sønderborg 
74 43 35 33 
als@amicos.com

Torben Thinggaard
Finsensgade 59, 6. mf
8200 Aarhus N
60 88 85 39
ttfishalot@yahoo.dk

Jørgen Poulsen 
Sjællandsgade 52 
8000 Århus C 
22 89 86 90 
Jop@stofanet.dk

Kaare Manniche Ebert 
Skyttevej 4 
7182 Bredsten 
76 22 70 73 
kme@sportsfiskerforbundet.dk

Klaus Balleby 
Skyttevej 4 
7182 Bredsten 
76 22 70 72 
Kb@sportsfiskerforbundet.dk

Fyn

Linda Bollerup 
Engkrogen 16 
5792 Årslev 
66 11 13 80 
bollerup@dykned.dk

Kenneth Fahnøe 
Revninge Bygade 16 
5300 Kerteminde 
40 41 91 59
ktfa@jubii.dk

Sjælland, Lolland, Falster og Møn

Rune Hylby 
Kvarmløsevej 28 
4340 Tølløse 
45 59 19 43 40 / 25 36 42 80 
hylby@mail.dk

Thomas Brygger 
Kippingevej 19 b 
4840 Nr. Alslev 
22 11 86 97 
rivdin@dlgpost.dk

Kim Keldborg 
Sønder Sognsvej 54 
4780 Stege 
23 26 14 10 
kims@firma.tele.dk 

Bornholm

Henning Dahl
Bellmansvej 19
3700 Rønne
56 95 88 42
henning8@dahl.mail.dk